TCL 189 cm (75 inch) 4K UHD QLED Smart Google TV with Dolby Atmos (2024 model) | 75P755PRO
Product Code 75P755PRO
Out Of Stock
  • M.R.P.:
  • Joy Price:
  • 69,990 Free Delivery
  • You Save:
  • 1,90,000 (73%)
    Inclusive of all taxes
Get it between May 17 to May 19
offers Save Extra with 3 offers
GST Invoice: Get GST invoice and save up to 28% on business purchases.
Key Features
  • Display: QLED 4K Ultra HD, 3840 x 2160 pixels, 60 Hz Refresh Rate
  • Connectivity: WiFi | 3 x HDMI | 2 x USB
  • Operating System: Google
  • Apps: Disney Plus Hotstar, Netflix, YouTube, Prime Video
  • Sound: 35 W Speaker, Dolby Atmos
  • USP:15ms Game Mode | Chrome Cast Built-in| Google Assistant Built-in
  • Read more...
With Exchange
Up to 1,000.00 off
Exchange Offers
Delivery
General Features
Brand
TCL
Model Series
P755 Pro
Model Number
75P755 Pro
Contrast Ratio
6000:1
Resolution
3840 x 2160 pixels
Display Type
QLED
Refresh Rate
60 Hz