SAMSUNG DU7700 Series 125 cm (50 inch) 4K Ultra HD LED Tizen TV with Motion Xcelerator (2024 model) | UA50DU7700
Product Code UA50DU7700
Out Of Stock
  • M.R.P.:
  • Joy Price:
  • 47,500 Free Delivery
  • You Save:
  • 12,400 (20%)
    Inclusive of all taxes
Get it between May 17 to May 19
offers Save Extra with 3 offers
GST Invoice: Get GST invoice and save up to 28% on business purchases.
Key Features
  • Display: LED 4K Ultra HD, 3840 x 2160 pixels, 50 Hz Refresh Rate
  • Connectivity: 3 x HDMI | 1 x USB | WiFi
  • Operating System: Tizen
  • Sound: 20 W Speaker
  • USP: Filmmaker Mode | Q-Symphony
  • Read more...
With Exchange
Up to 1,000.00 off
Exchange Offers
Delivery
Top 4 Features
  • Top 4 Features
PurColor 4K Upscaling
4K Upscaling: Powerful 4K upscaling ensures you get up to 4K resolution for the content you love.
Boundless Screen Adjustable Stand
Samsung TV Plus Multiple Voice Assistant
Motion Xcelator ALLM
General Features
Brand
Samsung
Model Series
DU7700 Series
Model Number
UA50DU7700
Type
Smart TV
Viewing Angle
Suitable For
Gaming | Home | Office
Model Year
2024
Screen Resolution
3840 x 2160 pixels
HDR
HDR Support
Display Type
LED
Refresh Rate
50 Hz